Menu Zamknij

Dyski sieciowe

Dyski sieciowe nazywane w skrócie NAS ( Network Area Storage ), są tym rodzajem urządzeń które odgrywają coraz większą i ważniejszą rolę w działaniu firm.

Podstawowym zadaniem takich dysków jest przechowywanie danych w sposób bezpieczny. Sprzętowe rozwiązania zastosowane w różnych modelach pozwalają na podwyższenie bezpieczeństwa danych firmowych. Stosowanie różnych sposobów konfiguracji nadmiarowości dysków poprzez konfiguracje RAID 1,5,6 i pochodne, dodatkowe interfejsy sieciowe oraz zamienne zasilacze pozwalają na ciągłość pracy i wysoki stopień zabezpieczeń.

Dodatkowo dyski NAS umożliwiają rozszerzenie ich podstawowych możliwości poprzez doinstalowanie różnorodnych pakietów.  Dzięki temu możemy zamienić nasz dysk NAS w punkt dostępowy VPN, stworzyć serwer pocztowy, backupowy lub system CMS albo wirtualizator systemów.

Pakietów rozszerzających jest naprawdę dużo i stale pojawiają się nowe rozszerzenia.

Sygnały przekazywane od zaprzyjaźnionych firm wskazują że dane przechowywane na dysku NAS pozwoliły wielokrotnie uratować pliki po ataku wirusami typu ransomware. Już samo to jest ważnym argumentem za wydatkiem środków na dysk sieciowy.

Jeśli zainteresował Was ten artykuł proszę o kontakt, zaproponujemy rozwiązanie odpowiednie dla Waszej firmy.